Ako vzniklo PCM

Predstavte si, že by ste každým rozhovorom mohli prispieť k svetu, ktorý využíva rozdiely k lepšiemu. V takomto svete žijeme a komunikujeme pozitívne každý deň. Áno, môžeme k tomu prispieť. Process Communication Model® – skrátene PCM – vám pomôže pochopiť, ako čo najlepšie využiť váš potenciál a ako rozviť potenciál v druhých.

Umenie konverzácie založené na výskume

Dr. Taibi Kahler

Klinický psychológ

PCM je dielom amerického klinického psychológa Taibi Kahlera, PhD. Skúmal transakčnú analýzu a odhalil vzorce správania v strese. Tieto vzorce majú všetci ľudia. Identifikoval aj podmienky, v ktorých sme úspešní a darí sa nám žiť kvalitný život. Dr. Kahler popri tom identifikoval aj šesť typov osobnosti, ktoré máme v sebe a ktoré môžeme využiť. Pochopenie týchto typov nám umožňuje predvídať naše vlastné správanie a správanie druhých, predchádzať nedorozumeniu alebo nedôvere a podporovať zmeny k lepšiemu.

Od riadenia misií k celosvetovej sláve

PCM sa začal uplatňovať koncom 70. rokov, keď Dr. Kahler použil pozoruhodné poznatky zo svojho výskumu osobnosti na pomoc NASA. Hlavný psychiater vesmírnej agentúry ho požiadal, aby pomohol pri výbere najlepších astronautov na misie. A výber pomocou PCM sa ukázal ako úspešný. V roku 1982 Dr. Kahler validoval osobnostný dotazník a vytvoril Process Communication Model®. Odvtedy zostal verný svojej vízii: neškatuľkovať ľudí, ale rozlišovať, oslavovať a využívať ich odlišnosti.

Majiteľom ochrannej známky Process Communication Model® je Kahler Communications, Inc. PCM sa využíva v 54 krajinách. Medzi popredné spoločnosti patri napr. L’Oréal, Pixar, IKEA, BMW a Coca-Cola, a to v rôznych oblastiach. Po celom svete je viac ako 5 000 certifikovaných školiteľov a koučov. Benefity PCM doteraz využilo viac ako 1,5 milióna ľudí.

Tomáš Mišún
Tomáš MišúnRPC
Read More
„Famózne školenie! Zaujalo ma všetko a teším sa na pokračovanie. Zaujímavá téma, ktorá je prakticky využiteľná v práci, ale aj v osobnom živote.“
Xheraldina Kolenčiak
Xheraldina KolenčiakGedeon Richter
Read More
„Nastavené zrkadlo, pochopenie situácií, ľudí a ich správania. Viem, kde mám začať na sebe pracovať. Tento tréning by mohol trvať aj týždeň a stále by som si našla niečo, čo sa naučím. Bolo to super! Výborný tréner, prispôsobuje sa každému, naplní naše potreby v každom čase, s každým komunikuje tak, aby pochopil cieľu.“
Juraj Knapko
Juraj KnapkoSiemens
Read More
„Keď lepšie spoznám ľudí z tohoto pohľadu, tak s nimi viem lepšie komunikovať. Získam ja a získa aj druhá strana.“
Ingrid Toroková
Ingrid TorokováPfizer
Read More
„Oceňujem zlepšenie komunikácie či bežnej, či pracovnej, medzi ľuďmi, kolegami. Je prínosné spoznať seba samého a spoznať kolegov, s ktorými komunikujeme denne. Môžeme predísť mnohým konfliktom a nedorozumeniam.“
Petra Juríčková
Petra JuríčkováNovonordisk
Read More
„Bola to výborná možnosť opäť sa zamyslieť a zastaviť. Pracovná vyťaženosť zomelie človeka do istého stereotypu a je fajn sa zastaviť na chvíľku sebareflexie. Vždy si človek niečo pozitívne a nové odnesie.“
Lucia Lecourtois
Lucia LecourtoisSiemens
Read More
„Páči sa mi aplikovateľnosť do pracovného života – v komunikácii s podriadenými, ale aj nadriadenými, a aj do osobného života - na partnera, rodičov, deti, a sprostredkovanie možností, ako s nimi najlepšie komunikovať.“
Viktor Dzurilla
Viktor DzurillaGedeon Richter
Read More
„Zaujalo ma najmä zvládanie stresových situácii, stavanie mosta - komunikácia skupina vs. skupina. Na tomto tréningu ťažko niečo zlepšiť. Bol to najlepší komunikačný tréning z mnohých, na ktorých som bol.“
Barbora Michalíková
Barbora MichalíkováNovonordisk
Read More
„Bolo to veľmi komplexné a obohacujúce. Viem ako sa pozerať na svoje životné fázy a dáva mi zmena priorít a reakcií väčší zmysel. Bolo to pre mňa osobne veľmi prínosné.“
Slavomír Blažek
Slavomír BlažekCRIF
Read More
„Vďaka tréningu som spoznal nové možnosti komunikácie medzi ľuďmi a návody ako komunikovať, aby bola komunikácia medzi ľuďmi ľahšia.“
Danica Takáčová
Danica TakáčováHR Business Partner, Siemens
Read More
"PCM je výhoda na celý život. Naučilo ma povedať myšlienky tak, aby boli porozumené, počuť v slovách stres (aj v mojich vlastných) a vyrovnať sa s ním, zložiť poklonu tak, aby potešila na duši, dobiť si energiu a ponúknuť to aj druhým. Naučiť sa používať PCM skvalitnilo vzťahy a život mne aj môjmu okoliu. Žiť život s PCM je ľahšie a radostnejšie."
Veronika Vailingová
Veronika Vailingovápsychoterapeutka a hypnoterapeutka
Read More
"PCM je komunikačný rozum do vrecka, výsledkom ktorého je šťastnejší, spokojnejší, zdravší a produktívnejší život. Vie pomôcť skúsenému psychológovi ako aj laikovi. PCM je kľúč od dverí, ktorý vás dovedie do vnútra druhých a najmä k sebe samému."
Elena Demeková
Elena DemekováSenior Partner a konateľ rozvojovej spoločnosti ED Development
Read More
“PCM mi pomáha ozajstnou ľahkosťou prijímať odlišnosti osobností svojich blízkych i svojich kolegov a obchodných partnerov. Dokonca mi PCM pomáha pochopiť, čím je odlišnosť spôsobená, prečo a akým smerom sa psychologické potreby ľudí časom môžu meniť. Myslím, že každý, kto môže s ľuďmi komunikovať a budovať vzťahy s využitím PCM, ich buduje rýchlejšie, efektívnejšie, zmysluplnejšie. Bez pocitu, že ho to stálo príliš mnoho vynaloženej energie.”
Martin Kadleček
Martin KadlečekManaging Director MDI.SK s.r.o.
Read More
"PCM je praktický kľúč k poznaniu ľudí. Baví ma hravá interakcia modelu. PCM mi dalo lepšie pochopenie, čo to znamená počúvať druhých a ako s nimi nadviazať efektívnu komunikáciu. Využívanie PCM je podľa mňa úžasná hra, ktorej výsledkom sú lepšie medziľudské vzťahy."
Jiří Pavlačka
Jiří PavlačkaIndependent Trainer and Lecturer
Read More
"PCM je pro mě zcela jiný pohled na komunikaci mezi lidmi, ať už v profesní nebo osobní rovině. PCM mi mimo jiné usnadnilo rozhodnutí změnit svůj profesní život. Rozhodl jsem se posunout od dosavadního vedení lidí a týmů jako manažer k předávání zkušeností a znalostí jako lektor a trenér."
Peter Troják
Peter Trojákčlen predstavenstva a spolumajiteľ slovenskej IT firmy KROS a.s.
Read More
"Už sa vám stalo, že na vás niekto niečo hovorí, a vy vôbec netušíte, čo vám vlastne chce povedať? Alebo sa snažíte niekomu niečo vysvetliť, ale cítite, že na druhej strane ani obraz ani zvuk? Zázračná pilulka PCM vám pomôže pochopiť, prečo sa to deje, a čo s tým môžete urobiť."
Ondrej Maťko
Ondrej MaťkoSupervízor Európskej asociácie pre supervíziu a koučing
Read More
"PCM je pre mňa skvelý nástroj hlbšieho porozumenia ľuďom, rozdielom v ich komunikácii a motivácii. Pomáha mi tak cítiť sa lepšie aj v nepríjemných komunikačných situáciách a tiež umožňuje pomôcť druhým cítiť sa lepšie."
Aneta Maňová
Aneta MaňováFreelancer
Read More
“Ak chcete zlepšiť Vaše komunikačné a aj vodcovské schopnosti, zvýšiť súdržnosť medzi pracovnými tímami a zlepšiť zapojenie zamestnancov, PCM je pre Vás určite najlepšia voľba!”
Aneta Maňová
Aneta MaňováFreelancer
Read More
“Ak chcete zlepšiť Vaše komunikačné a aj vodcovské schopnosti, zvýšiť súdržnosť medzi pracovnými tímami a zlepšiť zapojenie zamestnancov, PCM je pre Vás určite najlepšia voľba!”
Hynek Glos
Hynek Glos Independent Trainer, Coach & Consultant
Read More
PCM je model, který (když mu dáte šanci ) vás naučí vidět nejen to, co je za slovy a chováním druhých lidí, ale porozumíte i lépe sami sobě. A hlavně vás naučí svoje chování v pozitivním slova smyslu měnit, přizpůsobit a přitom zůstat sám sebou a naplno si užít interakce i s vašimi blízkými, kolegy, kamarády, klienty a to i těmi, se kterými jste měli dojem, že to „nějak skřípe“. Takže dejte PCM šanci… a uvidíte!
Patrícia Trenčanová
Patrícia TrenčanováOffice Manager AbbVie
Read More
“PCM ma veľmi obohatil po pracovnej i ľudskej stránke. Nie je to len o efektívnej a motivujúcej komunikácii s druhými, kedy vnímame ako ľudia hovoria a konajú. Je to aj stresových situáciách, kedy ich správanie má ďaleko od efektívneho a má skôr kontraproduktívny účinok. “
Gabriel Žifčák
Gabriel Žifčákfreelance copywriter, scenárista, stand-up komik, zakladateľ Svedkov Liehovových
Read More
“V dnešnej dobe ľuďom značne viazne komunikácia. Namiesto toho, aby sme hľadali ako sa dohovoriť, hľadáme to, čo nás rozdeľuje. PCM je cesta ako si v tomto šialenom svete aspoň trochu rozumieť.”
Previous
Next

Využite každú situáciu na maximum

Spoznajte PCM, individuálne alebo so svojím tímom či organizáciou.